Zahájení školního roku 2015/2016

V pondělí 1. září 2015 jsme se sešli znovu po prázdninách, abychom společně zahájili nový školní rok. Do naší školy jsme slavnostně přivítali tři nové prvňáčky – Terezu Novotnou, Leonu Lánskou a Matyáše Vodičku, kteří se budou učit společně s dětmi z druhého a čtvrtého ročníku.

Děti i jejich rodiče přišel přivítat také pan starosta Vladimír Tomášek. Každý prvňáček od něj dostal flétničku, na kterou se budou učit hrát v hodinách hudební výchovy. Darovaná kytička pak určitě potěšila prvňáčky i jejich maminky, které si společně s tatínky a babičkami nenechali ujít tento důležitý den v životě jejich dětí.

Po prázdninách zahájila svůj provoz také mateřská školka, ve které je zapsáno 22 dětí. V novém školním roce na ně čekaly krásně zrekonstruované prostory sociálního zařízení v barvách modré, oranžové a zelené s novými toaletami a umyvadly.

Jako každý rok jsme naplánovali společné akce, které nás provedou průběhem roku, jeho svátky a ročními obdobími např. Podzimní vyrábění, Martinské setkání, Vánoční besídka, Masopust, Vynášení Moreny a další. Těšíme se na společné setkání dětí, rodičů, učitelů a přátel mateřské i základní školy.

Do dalšího školního roku přeji všem rodičům, učitelům a dětem hodně radosti z učení, tvoření, objevování a k tomu pořádnou dávku trpělivosti, sil, zdraví a nadšení.

Mgr. Kateřina Emeriaud Jandová