Slavnost studánek 31.5.2011

Slavnost studánek 31.5.2011
Slavnost studánek 31.5.2011
Slavnost studánek 31.5.2011
Přejít do fotogalerie...

Letos poprvé jsme se s dětmi rozhodli vyčistit pramen s potůčkem v lese blízko Nové Vsi nap Pop. Inspirovali jsem se textem z čítanky od pana Bureše - Otvírání studánek. Dívky si ozdobily hlavy květinovými věnečky a v náručí nesly kyticí lučních květin pro studánku.

Jedna z nich byla Královnička celá v bílém. Kluci nesli hrábě a motyky na čištění. Potůček s pramínek jsme zbavili bahna, listí, větviček a šišek. Děti pilně čistily a v lesním tichu byly šťastné. Za jejich píli byly odměněni. Ukázala se jim totiž studánková víla, která dovolila Královničce nabrat vodu do džbánku. Všichni jsme se s radostí napili čisté pramenité vody. Na rozloučenou jsme víle zazpívali písničku o studánce.