Mlácení obilíčka - od zrna ke chlebu

Mlácení obilíčka - od zrna ke chlebu
Mlácení obilíčka - od zrna ke chlebu
Mlácení obilíčka - od zrna ke chlebu
Přejít do fotogalerie...

Pro všechny je nezapomenutelným zážitkem moci si vlastnoručně něco vyrobit nebo vypěstovat. Děti v naší škole si mohly zažít cestu od okamžiku, kdy se zrníčko dostane do náruče matky Země až k upečení chleba. Nejdříve jsme si na podzim žito společně zaseli. Přes rok obilíčko rostlo a zrálo a naše práce byla odměněný krásnými klasy obilí, které jsme v srpnu ručně sklidili srpem.

Největším zážitkem bylo mlácení obilí cepy. K práci nám pomáhaly rytmické říkadla,která zaručovaly úspěch při týmové práci. Ještě nás čeká pečení chleba s vlastnoručně vypěstovaného obilíčka. Moc se na to všichni těšíme. Zveme vás do galérie, ve které je zachycen celý průběh naší cesty.