Masopust v naší vesnici

Masopust  v naší vesnici

V úterý 13. února po vyučování se na parkovišti začaly scházet různé masky. Když jsme se všichni sešli, tak jsme se vydali k paní Paulů. Hned jak otevřela dveře, začali jsme zpívat různé masopustní písničky. Paní Paulů se připojila do průvodu a dala nám moc dobré koblihy. Potom jsme šli k Podzimkům. Paní Podzimková upekla bábovku a kulatky. Byly moc dobré! Paní domácí si zatančila s medvědem a bylo tam veselo. Potom jsme šli k paní Karbanové. Ta upekla výborný koláč a dala nám hroznové víno. Masopust tam hrál na kytaru a přitom tančil tak vesele, až mu spadla jitrnice z jeho špičaté čepice.

Pak jsme šli ke škole, kde medvědář zapálil oheň a my jsme si opékali buřty. Ale protože byla zima, šli jsme radši dovnitř, kde jsme tancovali a zpívali. Byla to legrace! Nakonec přišel Půst a my jsme se museli rozloučit s basou. Moc se mi to líbilo!

Napsala: Karolína Matysová - žákyně 4.roč. ZŠ Nová Ves nad Popelkou